הבלוג הכל על איגרוף תאילנדי

הכל על איגרוף תאילנדי

3 אוגוסט, 2022 by
איגרוף תאילנדי

איגרוף תאילנדי (מואי תאי), הוא הספורט הלאומי של תאילנד. זוהי אומנות לחימה עם שורשים שמקורם בשימוש צבאי החל מהמאה ה-13, בתקופת ממלכת סוכותאי. ידוע בתור “אמנות 8 הגפיים” מכיוון שהוא עושה שימוש ב-8 נקודות מגע, כלומר, אגרופים, מרפקים, ברכיים ובעיטות. זה שונה מענפי קרב אחרים בעמידה כמו אגרוף (2 נקודות – אגרופים) וקראטה (4 נקודות – אגרופים ורגליים).

כיום, מואי תאי מתורגל ומתחרה לא רק בתאילנד, אלא גם בכל רחבי העולם.

מה זה אגרוף מואי תאילנדי או תאילנדי?
“Muay” מתורגם למשמעות “איגרוף” בתאילנדית, אז Muay Thai הוא ממש איגרוף תאילנדי. בהתבסס על אלמנטים ממואי בוראן, אומנויות הלחימה התאילנדיות המסורתיות, מואי תאי כספורט לחימה מודרני התגבש לראשונה בתחילת המאה ה-20. הספורט הושפע מאיגרוף בריטי שבו נקבעו כללים מתוחכמים וזירת האגרוף. במהלך תקופה זו, לוחמים גם נטשו ידיים עוטפות בחבלים (“Kard Chuek”) והחלו ללבוש כפפות אגרוף בתחרויות.

Muay Thai הוא ספורט בולט בסטנד-אפ, עם שני מתחרים בזירה זורקים אגרופים, מרפקים, ברכיים ובעיטות זה על זה. מותרים גם קלינצ’ים, סוויפים והטלות. מלבד הקשר בן 8 הנקודות, ההבדל העיקרי בין Muay Thai לבין ענפי ספורט קרביים רבים אחרים הוא הדגש שלו על אלמנטים מסורתיים כמו טקס הריקוד שלפני הקרב הידוע בשם Wai Kru Ram Muay, שמלת הראש (מונגקון) וה- מוזיקת ​​סארמה המלווה כל קרב.

המקום המושלם לקניית ציוד לאיגרוף תאילנדי>>