איך לבחור שק אגרוף לשימוש ביתי?

3 אפריל, 2024 by


שק אגרוף הוא אחד מהכלים הפופולאריים ביותר בעולם הכושר הביתי. אומנם מדובר על כלי אימון אחד- שק אגרוף, אבל הוא טומן בתוכו כל כך הרבה יתרונות ואפשרויות מגוונות לאימון. אימון עם שק אגרוף משפר את הכושר הפיזי והסיבולת, שורף קלוריות, בונה שרירים וכוח, משפר את הריכוז והקואורדינציה של המתאמן ועוזר להתמודד עם מתח ושחרור לחצים.
והכל בשק אחד!!

אבל איך תדעו איזה שק אגרוף הנכון לכם ביותר? אקסוור מספקת לכם את המדריך המקיף לבחירת שק אגרוף ביתי.

להלן מספר נקודות שכדאי להתייחס אליהן בבחירת שק אגרוף ביתי:

 • תקציב – סכום הכסף שאתם מוכנים להשקיע ברכישת השק. לפעמים, כדאי להשקיע קצת יותר בשק אגרוף איכותי ועמיד, כדי שישמש לתקופה ארוכה ללא צורך בהחלפתו או בתיקון קרעים בשק.   
 • סוג האימון- למה השק ישמש? לאיזה סוג אימון? יש להתאים את השק לסוג האימון שתבצעו אתו.
  ישנם 3 סוגי אימון נפוצים לשימוש בשק אגרוף:
 • אימון שמתמקד בכוח – כאשר המטרה היא להעלות מסת שריר ולחזק את השרירים השונים, יש לבחור בשק אגרוף בעל משקל כבד. כך נוכל להתמקד בתרגילים שמתמקדים בכוח ובחיזוק השריר.
 • אימון CrossFit – באימון מסוג זה, אנו משלבים מגוון תרגילים שונים של גמישות, כוח או סיבולת. לכן, עדיף שק אגרוף בעל משקל נוח על מנת שיאפשר לנו להשתמש בו באופן וורסטילי.
 • אימון שמתמקד באומניות לחימה –  באימון מסוג זה, אנו נשתמש בשק אגרוף קל יותר אך עדיין עמיד וחזק, מכיוון שנרצה להתמקד בתנועות הנכונות, במהירות ובטכניקות השונות כמו למשל, טכניקת רגליים. לכן, שק האגרוף אינו צריך להיות כבד אלא מותאם ונוח לתנועות הגוף.
 • משקל השק- אחד הפרמטרים החשובים ביותר. אומנם נגענו בנקודה הזאת בסוג האימון שאליו ישמש השק, אולם ישנן עוד מספר נקודות שצריך להתייחס אליהן בהקשר של משקל השק.
  למתחילים, מומלץ להתחיל עם שק אגרוף בעל משקל קל יותר ולהעלות את משקל השק באופן הדרגתי. כך תוכלו לוודא שמשקל השק לא כבד מידי בהתחלה ולא יגרום לפציעות מיותרות. למשתמשים מתקדמים ניתן לבחור בשק אגרוף עם משקל גדול יותר. בנוסף, יש לבחור שק שמתאים למשקל הפיזי שלכם – נהוג לרכוש שק אגרוף שמשקלו פחות ממחצית המשקל שלכם ואפילו להוריד את המשקל כלפי מטה. לילדים מומלץ שקי אגרוף עם משקל קל עד 25 ק”ג.

 • גובה (אורך) השק- פרמטר נוסף לבחירת השק הוא גובהו. מרבית שקי האגרוף הינם באורך 150 ס”מ. לילדים בדרך כלל  מומלץ עד 120 ס”מ. כמו כן, יש לשים לב, למיקום שק האגרוף בבית. אם השק נמצא באזור לא מרווח או צפוף בבית יש לבחור בשק אגרוף קטן יותר עד 100 ס”מ.
  יש לשים לב, אם השק אמור לשמש גם לבעיטות יש להשתמש בשק ארוך יותר.
 • שק אגרוף עומד או תלוי- הבחירה באיזה שק לבחור תלוי או עומד הינה נגזרת מסוג האימון שאותו תרצו לבצע.
  שק אגרוף תלוי– כשמו כן הוא, תלוי מהתקרה או ממתקן מיוחד באמצעות מערכת התלייה. הוא אינו מגביל תנועה ומאפשר בתנועה חופשית לבצע שילובי תרגילי אגרופים סביבו. בנוסף, הוא לא תופס הרבה מקום על רצפת החדר מאחר והוא תלוי. החיסרון שלו שהוא פחות יעיל באימון הרמות.
  ישנו גם כדור חבטות תלוי – שק קטן ממולא אוויר בצורת אגס או כדור, לתרגול מהירות ודיוק של המכה.
  שק אגרוף עומד שק שבבסיסו הוא עומד באופן קשיח והוא לא תלוי מהתקרה. אתו מרגישים יותר יציבות וקביעות. עובד על דיוק של המכה לאזורים ספציפיים (בעיקר אם השק העומד הוא מסוג בובה) והוא טוב יותר מהשק התלוי באימון הרמות. כמו כן, השק מאפשר לכם מגוון של תרגילי קפיצות או בעיטות ואינו דורש התקנה מהתקרה. אך חסרונותיו, הוא לא יאפשר לכם את כל סוגי האימונים, תופס יחסית יותר מקום ויש צורך באזור יותר מרווח סביבו. הוא נחשב לנייד אולם לפעמים הוא כבד להזזה מקום למקום.

  איכות החומר ועמידות השק- מאיזה חומר עשוי השק? האם הוא עשוי מחומר עמיד כמו עור שהוא יקר יותר או עור סינטטי המדמה עור (מומלצים יותר) או ניילון מחוזק. כדאי לוודא שהשק עמיד בפני קריעות ושחיקה כתוצאה מהשימוש בו.
 • מילוי השק- ישנם מספר חומרי מילוי נפוצים למילוי שק אגרוף: חול, בדים דחוסים, גומי גרוס, ספוג או נסורת. בחירת החומר צריכה להתאים למטרות האימון לצרכים של המתאמן עם השק. למשל, מילוי עם חול הוא זול ודחוס אך גם נוקשה מידי ולא תמיד הוא נוח. הוא אינו מומלץ למתאמנים מתחילים. מילוי של ספוג הוא גם כן זול, אך עם הזמן יכול לעוות את הצורה של השק. מילוי עם בדים דחוסים הוא נפוץ יותר ויכול לגרום לשק להיות נעים ואחיד מבחינת המילוי שלו. היתרון שלו שהוא פחות גורם לפגיעות בגוף בהשוואה לחול.
 • מערכת תלייה- וודאו כי לשק ישנה מערכת לתלייה שהיא יציבה ומאובטחת ושתאפשר לכם לתלות את השק באופן נוח ובקלות. וודאו כי לשק יש רצועות חזקות למניעת נפילתו. תליית השק באופן נוח יתרום לשימוש תדיר בו ולשמירה עליו כאשר אינכם משתמשים בו.

לסיכום,
סקרנו וראינו שישנן אפשרויות רבות לבחירת שק אגרוף ביתי, לפי שלל פרמטרים כגון: סוג האימון, משקל וגובה השק, שק עומד או תלוי ואיכות ומילוי השק. ההמלצה שלנו, היא להתאים את השק לצרכים ולאימון שאליו השק הביתי ישמש לפי המשקל והכושר הנתון שלכם.
השק צריך להתאים אליכם ולא אתם אליו, כדי שתוכלו לבצע את האימון המיטבי ביותר עימו.

תלחצו כאן על מנת לראות מגוון של שקי אגרוף וכמובן שאתם יכולים לפנות אלינו לכל שאלה בנושא ונתאים לכם את השק האולטימטיבי עבורכם.

אז שימו לכם ברקע את Rocky – Eye of The Tiger והתחילו לחבוט בשק אגרוף משלכם.

השק המועדף על רוקי בלבואה, גם זאת אופציה לשק (: